Kozinaki- słodki gruzinki przysmak

Łasuchy, mam dla Was kolejny prosty przepis na pyszne kozinaki (gozinaki), rodem z Gruzji. Bez tradycyjnych kozinaków, które są robione z orzechów włoskich, trudno wyobrazić sobie przywitanie Nowego Roku w Gruzji. Kozinaki są także popularne w Armenii i wielu innych krajach. Dziś chcę przedstawić uproszczoną wersję kozinaków z łuskanego słonecznika, niemniej smaczną, lecz niestety tak samo kaloryczną. Ale możemy zaliczyć te kalorie do tych dobrych kalorii i spokojnie przyrządzać takie domowe słodycze dla swoich małych łasuchów.

Składniki na 6 sztuk:
– 100g łuskanego słonecznika
– 2 łyżki siemienia lnianego
– 2 łyżki sezamu
– 2 łyżki nasion chia
– 3 łyżki miodu

Słonecznik podsmażyć na złoty kolor na suchej, nieprzywierającej patelni, dodać resztę składników i smażyć na małym ogniu przez około 1,5 minuty, cały czas mieszając.. Ciepłą masę wyłożyć na papier do pieczenia, uformować prostokąt, przykryć papierem do pieczenia, wyrównać i schłodzić w lodówce przez 15 minut. Następnie pokroić na 6 „batoników” i uważać by nie pochłonąć je natychmiast, ponieważ są przepyszne 😉
Spróbujcie koniecznie 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.