Oszukane szyszki

Komu oszukaną szyszunie? Miałam ochotę na coś słodkiego, koniecznie z orzechami i koniecznie bez pieczenia. Tak oto powstały oszukane szyszki z orzechami i miodem 🙂

Składniki:
– 200g prażonych ziaren pszenicy w miodzie
– garść orzechów brazylijskich
– garść migdałów
– garść orzeszków ziemnych ( orzechy wg uznania)
– 75g cukru
– 1/4 szklanki wody
– 10 łyżek miodu

Orzechy podprażyć na suchej patelni, wystudzić i drobno posiekać, wymieszać z ziarnami pszenicy.
Do rondelka wsypać cukier, dodać wodę, zagotować i gotować przez około 7 minut ciągle mieszając, aż syrop lekko zgęstnieje. Następnie dodać miód i gotować przez kolejne 10 minut na średnim ogniu, ciągle mieszając.
Kiedy syrop miodowy będzie klejący się ( aby sprawdzić miód należy kapnąć kropelkę do zimnej wody, jeśli masa od razu staje się zwarta- miód gotowy), zalać nim pszenicę z orzechami i wymieszać dokładnie.
Następnie namoczyć dłonie, uformować dowolne kształty „szyszek” i schłodzić w lodowce przez około 1 godzinę. Ja włożyłam do silikonowych foremek, ponieważ schłodzone szyszki można bardzo łatwo wyjąc z takich foremek.
Smacznego 🙂

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.