Placek kokosowy z patelni

Macie ochotę na coś słodkiego i w miarę zdrowego? Jeśli tak, to ten przepis jest dla Was. Ja bardzo lubię wszelkiego rodzaju placki, często kombinuję z różnymi dodatkami. Ostatnio wykombinowałam taki oto pyszny placek na bazie mąki kokosowej. Idealny na drugie śniadanie- jest pyszny i pożywny. Swoją porcję polałam jogurtem greckim zmiksowanym z borówkami. Spróbujcie 🙂

Składniki na 2 placki: 2 jajka, 100ml kefiru, 70g mąki kokosowej, 30g mąki ryżowej, 1 łyżeczka bg proszku do pieczenia, słodzidło wg smaku (ja dodałam 2 łyżki miodu).

Wszystkie składniki połączyć ze sobą i wymieszać dokładnie. Małą (16cm!) nieprzywierającą patelnie posmarować olejem kokosowym i mocno rozgrzać. Zmniejszyć ogień do minimum, wyłożyć połowę ciasta na patelnie, wyrównać i smażyć pod pokrywką z dziurką. Kiedy wierzch się zetnie ostrożnie przewrócić na drugą stronę i smażyć przez kolejne 1,5 minuty. W ten sam sposób usmażyć drugi placek. Podawać z ulubionymi dodatkami.
Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.