Szybkie ciasto z rabarbarem

Bardzo lubię ten prosty przepis na pyszne ciasto z rabarbarem. Przyrządzenie tego ciasta nie zajmie Wam dużo czasu, wystarczy wymieszać wszystkie składniki, dodać rabarbar (albo jakieś inne owoce wg smaku) i upiec. Spróbujcie 😉


Składniki:


– 250g rabarbaru (lub inne owoce wg smaku)
– 150g miękkiego masła
– 150g mąki pszennej (u mnie tortowa)
– 130g cukru
– 3 jajka

– ekstrakt z wanilii wg smaku
– 1 łyżeczka proszku do pieczenia
– szczypta soli


Miękkie masło połączyć z cukrem i ekstraktem z wanilii i wymieszać dokładnie rózgą kuchenną. Następnie dodać pojedynczo jajka, mieszając na gładką masę po każdym dodanym jajku. Dodać mąkę przesianą razem z proszkiem do pieczenia i solą i wszystko dokładnie wymieszać rózgą kuchenną. Formę (20cm) posmarować masłem, wyłożyć ciasto i wyrównać. Na wierzch wyłożyć rabarbar pokrojony w około 0,5cm kawałki i delikatnie wcisnąć w ciasto. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 35-40 minut. Przed podaniem opcjonalnie posypać cukrem pudrem.
Smacznego 🙂


Szybkie ciasto z rabarbarem
Szybkie ciasto z rabarbarem
Please follow and like us:

2 thoughts on “Szybkie ciasto z rabarbarem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.