Włoskie ciastka torcetti z kryształkami cukru

Dziś chcę podzielić się przepisem na pyszne włoskie ciastka drożdżowe torcetti. Ciastka te są idealną przekąską do kawy, ciepłego mleka lub kakao, a nawet do wina. Można je obtoczyć w cukrze białym lub trzcinowym, można też posypać wiórkami kokosowymi lub drobno siekanymi migdałami. Polecam 🙂


Składniki na około 25-30 ciasteczek:


– 250g mąki pszennej (u mnie tortowa)
– 120ml ciepłej wody
– 90g miękkiego masła
– 4g drożdży instatnt
– szczypta soli
– około 50-60g cukru do obtoczenia ciastekDrożdże wsypać co małej miseczki, zalać 4-5 łyżkami ciepłej wody i odstawić na około 5-10 minut. Mąkę przesiać razem z solą do głębokiej miski, dodać drożdże i resztę wody i zagnieść ciasto. Zagniecione ciasto przykryć czystą ściereczką kuchenną i odstawić w ciepłe miejsce na około 1 godzinę, do podwojenia objętości. Następnie, do wyrośniętego ciasta dodać miękkie masło i dokładnie wmieszać masło do ciasta. W razie konieczności dodać około 2-3 łyżek mąki.
Przygotowane w ten sposób ciasto przykryć ręcznikiem kuchennym i ponownie odstawić w ciepłe miejsce na kolejne 40 minut.
Po tym czasie ciasto podzielić na około 25-30 jednakowych kawałków. Każdy kawałek rolując uformować w około 10-12cm wałek o grubości małego palca. a następnie zawinąć torcetti zakładając końce jeden na drugi. Torcetti obtoczyć w cukrze i wyłożyć na blachę wyścieloną papierem do pieczenia lub matą silikonową. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 15-20 minut.
Smacznego 🙂

Włoskie ciastka torcetti z kryształkami cukru
Włoskie ciastka torcetti z kryształkami cukru
Włoskie ciastka torcetti z kryształkami cukru
Please follow and like us:

3 thoughts on “Włoskie ciastka torcetti z kryształkami cukru”

  1. Pingback: Włoskie ciastka torcetti z kryształkami cukru | FlyB Kulinaria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.