Domowe (zdrowe) lody bananowo-malinowe

Dzień dobry 🙂

Dawno mnie tu nie było, ale tak to bywa, kiedy w krótkim czasie człowiek musi sprzedać, kupić, wyremontować i wprowadzić się do nowego mieszkania i na koniec urodzić drugiego Synka 🙂 Mam nadzieję, że w końcu uda mi się wejść w taki rytm życia, kiedy znów będę w stanie dodać choć jeden przepis dziennie. A póki co, podobno jutro  mają wrócić upały, dlatego zrobiłam pyszne i zdrowe lody domowe. Tylko kilka składników, porządny blender, kilka minut i mamy smaczny deser, w sam raz na jutrzejsze temperatury 🙂

Składniki na 2 porcje:
– 2 duże banany
– 250g malin
– 50g orzeszków ziemnych
– 3 łyżki jogurtu naturalnego typu greckiego
– 2-3 łyżki miodu

Banany obrać, pokroić na mniejsze kawałki, włożyć do woreczka i do zamrażarki na minimum 3 godziny (ja mroziłam przez całą noc). Maliny umyć, osuszyć i również zamrozić. Następnie zblendować orzeszki na gładką masę (prawie jak na masło orzechowe), dodać resztę składników i blendować do połączenia się składników. Można podawać od razu albo przełożyć do pojemniczka i schować do zamrażarki na około 1 godzinę. Podawać z ulubionymi dodatkami.
Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.