Lody o smaku owoców leśnych

Zrobiłam wczoraj lody z dodatkiem owoców leśnych. Lody wyszły pyszne, robi się bardzo szybko, dlatego dzielę się z Wami przepisem na najprostsze lody domowe, akurat na kolejną falę upalnych dni 🙂

Składniki:

– 4 żółtka
– 120g drobnego cukru
– 450ml śmietanki 36%
– 1 łaska wanilii (można zamienić ekstraktem)
– 200g owoców leśnych (użyłam mrożonych)

Żółtka ubić z cukrem na gęstą, puszystą masę. Śmietankę wlać do rondelka, dodać ziarenka wanilii i samą „pustą” łaskę, zagotować, lecz nie gotować. Wyjąc pustą łaskę. Ciągle ubijając żółtka powoli wlewać śmietankę do masy. Poczekać aż mieszanka troszkę wystygnie, przelać do metalowego pojemnika lub miseczki (lepiej mrozić w metalowym naczyniu), przykryć folią aluminiową i włożyć do zamrażarki na 1,5-2h.
Owoce leśne włożyć do rondelka, dodać 25ml wody i 2 łyżki cukru. Zagotować na małym ogniu i gotować przez około 5 minut. Zblendować owoce i całkowicie wystudzić owocowy sos. Po 2 godzinach wyjąc lody, dodać sos owocowy, wymieszać, przykryć folią i ponownie wstawić do zamrażarki na minimum 6 godzin lub na całą noc. Podawać z ulubionymi dodatkami.
Smacznego 🙂


Lody o smaku owoców leśnych
Lody o smaku owoców leśnych
Lody o smaku owoców leśnych
Please follow and like us:

1 thought on “Lody o smaku owoców leśnych”

  1. Pingback: Lody o smaku owoców leśnych | FlyB Kulinaria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.