Ciasteczka z pomarańczą

Moje dzieci bardzo lubią domowe wypieki i dlatego często piekę jakieś ciastka albo bułeczki z różnymi nadzieniami. A Wasze dzieciaczki chętnie próbują nowe potrawy i wypieki? Kiedy nie ma czasu na jakieś wyszukane desery, wtedy z pomocą przychodzi prosty przepis na delikatne ciasteczka z pomarańczą.

Składniki:

– 300g mąki pszennej
– 1 jajko
– 50g miękkiego masła
– 3 łyżki śmietany
– 80g cukru
– 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
– szczypta soli
Nadzienie:
– 1 duża pomarańcza
– 160g cukru
– 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej

Masło rozetrzeć z cukrem, dodać resztę składników i zagnieść ciasto. Ciasto zawinąć w folię spożywczą i schować do lodówki na 30 minut.
Pomarańczę wyszorować, sparzyć, pokroić na cząstki, wyjąc pestki i zblendować razem ze skórką, cukrem i mąką ziemniaczaną.
Ciasto wyjąc z lodówki, rozwałkować, posmarować nadzieniem, wyrównać, zawinąć w roladę i schować do lodówki na 20-30 minut. Wyjąc z lodówki, pokroić na 3cm kawałki, wyłożyć szwem do dołu na blachę wyścieloną papierem do pieczenia. Piec w piekarniku nagrzanym do 220 stopni przez około 15-20 minut.
Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.