Deser kawowy (fit sernik)

Wszyscy już po śniadaniu? Macie ochotę na deser? Mam dla Was kolejny pomysł na fit deser 🙂 Taki oszukany sernik, który możecie podać w pucharkach, albo zrobić na biszkoptach i podać w formie ciasta. Bardzo lubię takie szybkie i nieskomplikowane przepisy, tym bardziej, że deser ten jest w miarę dietetyczny i małokaloryczny. Spróbujcie 😉

Składniki:

– 15g żelatyny
– 250g miękkiego twarogu półtłustego
– 100ml wody
– 200ml kawy parzonej
– 4 łyżki miodu (lub inne słodzidło wg uznania)
– kilka kropel aromatu waniliowego

Kawę zaparzyć w 250ml wrzątku (na 250ml wody dałam 2 łyżeczki kawy) i wystudzić. Żelatynę wsypać do rondelka, zalać 100ml wody i odstawić na około 15 minut. Do napęczniałej żelatyny dodać 200ml wystudzonej kawy, wymieszać i podgrzać na małym ogniu do około 80 stopni, aż do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny. Uważać, by nie zagotować. Kiedy żelatyna się rozpuści, zdjąć mieszankę z ognia, dodać twaróg, miód i aromat i wszystko zblendować na gładką masę. Przelać do pucharków, wystudzić i schować do lodówki na około 2-3h. Przed podaniem udekorować ulubionymi orzechami lub innymi dodatkami wg uznania.
Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.