Mini fit serniczki

Są tutaj łasuchy dbające o linię? Jeśli tak, to ten przepis na mini fit serniczki jest dla Was, bo słodycze też mogą być zdrowe, małokaloryczne i bardzo smaczne 🙂

Składniki na 8szt: 150g mąki owsianej ( zmieliłam płatki owsiane górskie), 2 łyżki masła orzechowego ( u mnie domowe masło z orzeszków ziemnych), 1 łyżka karobu, około 7-8 łyżek wody. Dodatkowo: 250g twarogu półtłustego, 100g jogurtu naturalnego typu greckiego, 1 jajko, 3 łyżki skrobi kukurydzianej, ksylitol lub stevia wg smaku ( dodałam 1,5 łyżki stevii), jagody wg uznania ( u mnie mrożone maliny i borówki).

Mąkę owsianą połączyć z karobem, masłem orzechowym i wodą i wszystko dokładnie wymieszać. „Ciasto” podzielić na 8 kulek, mokrymi dłońmi spłaszczyć kulki i wyłożyć ciastem foremki silikonowe, formując tarteletki. Ponakłuwać widelcem i podpiec przez 10 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.
W tym czasie twaróg połączyć z jogurtem, jajkiem, skrobią i stevią i wszystko dokładnie wymieszać ( najlepiej blenderem). Włożyć masę serową do podpieczonym tarteletek, udekorować mrożonymi jagodami i piec przez kolejne 20-25 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Ostudzić i zajadać, polecam 🙂

Please follow and like us:

4 thoughts on “Mini fit serniczki”

  1. Szukałam fajnego przepisu na fit słodycze do przedszkola. Skusil mnie fajny wygląd i dodatek owoców. Niestety….ciasto wyszło bardzo gumowate, a po upieczeniu jest twarde. Ser ma konsystencję pianki, ale w takim negatywnym znaczeniu, coś jak najtańsze marketowe serniki ?. Przykro mi bardzo, ale nie do powtórzenia i nie do polecenia ?

    1. Przykro mi, że przepis nie przepadł do gustu. Ja bardzo lubię ten przepis i te serniczki. Może to wina twarogu, że środek miał konsystencje pianki? W moim przypadku ser wychodzi puszysty, delikatny, ale w miarę zwarty i ciasto wychodzi miękkie i pozostaje miękkie przez dwa dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.