Omlet z dodatkiem otrębów żytnich

Podrzucę Wam pomysł na kolejne fit śniadanie- zdrowe, pyszne, szybkie i pożywne. Ja bardzo lubię takie omlety, robię je często i za każdym razem dodaję jakieś inne dodatki. Zawsze powstają ciekawe kombinacje, które mi bardzo smakują. Może Wam też przypadnie do gustu mój omlet na jogurcie z dodatkiem otrębów żytnich 🙂

Składniki:
– 2 jajka
– 2 łyżki jogurtu typu greckiego
– 30g otrębów żytnich
– garść drobno posiekanej pietruszki
 przyprawy wg smaku (u mnie sól, pieprz, kurkuma)

Jajka rozbełtać z jogurtem, dodać resztę składników i wszystko dokładnie wymieszać. Małą (16cm), nieprzywierającą patelnię mocno rozgrzać, posmarować ulubionym tłuszczem, zmniejszyć ogień do minimum, wylać ciasto na patelnię i smażyć pod pokrywką z dziurką. Kiedy wierzch się zetnie ostrożnie przewrócić na drugą stronę i smażyć przez kolejne 1,5 minuty. Gotowy omlet przełożyć na talerz, dodać ulubione dodatki (u mnie ser feta, oliwki i sałata rzymska) i podawać do stołu.
Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.