Fit naleśnik z otrębów pszennych

Dzień dobry 🙂
Wszyscy już po śniadaniu? Chyba już zdążyliście zauważyć, że ja bardzo lubię wszelkiego rodzaju naleśniki, omlety i placki i dziś mam kolejną propozycję na fit śniadanie. Jest to naleśnik (placek) z otrębów pszennych z dodatkiem ricotty. Sam naleśnik, bez dodatków, to około 250kcal, jest syty i bardzo smaczny. Swoją porcję zrobiłam z żółtym serem i papryką. Było pyszne. Spróbujcie 🙂

Składniki na 1 porcję: 2 jajka, 20g ricotty, 15g otrębów pszennych (3 płaskie łyżki), garść drobno posiekanego koperku, przyprawy wg smaku (u mnie kurkuma, pieprz i sól ziołowa). Dodatki wg uznania.

Jajka rozbełtać z ricottą, dodać resztę składników i wszystko dokładnie wymieszać. Smażyć pod pokrywką z dziurką, na minimalnym ogniu, na mocno rozgrzanej, nieprzywierającej patelni, posmarowanej ulubionym tłuszczem. Kiedy wierzch się zetnie, na jedną połowę wyłożyć ulubione dodatki, przykryć drugą połową i smażyć przez kolejne 1,5 minuty. Gotowy naleśnik ostrożnie zsunąć na talerz. Smacznego 🙂

Please follow and like us:

4 thoughts on “Fit naleśnik z otrębów pszennych”

  1. Moje śniadanie, nie mogłam się oprzeć, pyszne, obłęd…. jak ja lubię takie rzeczy, polecam wszystkim niebo w buzi… ? ? ? Może fotka byle jaka, ale smak nie do jest ponad wszystko ??

  2. Super ? , miałam przepyszne śniadanie, co tu pisać?… pyszny, pyszny i jeszcze raz pyszny… trzeba koniecznie wypróbować aby się przekonać..PYCHOTKA ? ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.