Omlet zawijany z serem i łososiem wędzonym

Co powiecie na omlet zawijany z serem i łososiem wędzonym? Ja mówię, że to pyszny początek dnia i proponuję przyrządzić sobie taki omlet na śniadanie;)

Składniki: 3 małe lub 2 duże jajka, 5 łyżek mleka, 1 łyżka nasion chia, 1/2 małej cebuli czerwonej, 1/4 papryki żółtej lub czerwonej, garść drobno posiekanego koperku, garść drobno posiekanej pietruszki, 1 łyżeczka papryki słodkiej wędzonej, 1/2 łyżeczki pieprzu, sól wg smaku, 1 łyżeczka masła klarowanego. Dodatkowo: 20g sera żółtego, 20g łososia wędzonego.

Cebulę i paprykę pokroić w drobną kostkę. Jajka wymieszać z mlekiem , nasionami chia i przyprawami, dodać warzywa i pietruszkę z koperkiem i wszystko dokładnie wymieszać. Na nieprzywierającej patelni mocno rozgrzać masło klarowane, wlać połowę mieszanki omletowej i smażyć na małym ogniu przez około 3-4 minuty, aż wierzch delikatnie się zetnie. Wierzch posypać serem, startym na dużych oczkach i delikatnie zawinąć omlet w roladę, Zawijać do jednego skraju patelni, pozostawiając lekko nieodwiniętą końcówkę. Wlać drugą połowę mieszanki tak, by pokryło wystającą część pierwszej rolady i smażyć pod pokrywką z dziurką przez około 3-5 minut. Kiedy wierzch odrobinę się zetnie, wyłożyć pokrojonego w kostkę łososia i zawinąć całość (zaczynać od pierwszej rolady) w jedną dużą roladę. Zgasić ogień, zostawić na 2-3 minuty pod pokrywką, następnie przełożyć na talerz. Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.