Oszukane chaczapuri

Dzień doberek 🙂 Jak Wasze samopoczucie? Wszyscy już po śniadaniu? Jeśli lubicie chaczapuri, tak jak ja je lubię, to polecam Wam przepis na oszukane „leniwe” chaczapuri, które idealnie nadaję się na śniadanie. Jest pyszne, pożywne i bardzo szybkie i łatwe do przyrządzenia 🙂

Składniki:
– 200g miękkiego twarogu półtłustego
– 30g twardej mozarelli
– 2 jajka
– 30g mąki ryżowej
– garść drobno posiekanego koperku
– 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
– sól i pieprz wg smaku

Mozarellę zetrzeć na tarce na drobnych oczkach. Twaróg rozetrzeć widelcem razem z przyprawami i jajkami, dodać resztę składników i wszystko dokładnie wymieszać. Smażyć pod pokrywką z dziurką, na minimalnym ogniu, na bardzo mocno rozgrzanej patelni, posmarowanej ulubionym tłuszczem. Ciasto jest dość gęste, dlatego po wyłożeniu na patelnie należy je równomiernie rozprowadzić łyżką po całej patelni. Kiedy wierzch się zetnie ostrożnie przewrócić na drugą stronę i smażyć przez kolejne 2-3 minuty. Podawać z ulubionymi dodatkami.
Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.