Placek (omlet) bananowy z serem

Dzień dobry 🙂 Jeśli nie macie pomysłu na śniadanie, to polecam wypróbować ten prosty przepis na placko-omlet na bazie banana i jogurtu z serem. Pewnie niektórzy z Was (raczej większość:D) pomyśli, że sfiksowałam, skoro łączę w całość takie składniki, ale zapewniam Was- to jest pyszne

Składniki na 2 porcje: 1 średni dojrzały banan (ok.115g), 2 jajka, 100g jogurtu typu greckiego, 80g otrębów żytnich, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 40g sera żółtego, 2 łyżeczki oleju kokosowego.

Banana rozgnieść widelcem, połączyć z resztą składników (oprócz sera i oleju) i wszystko dokładnie wymieszać. Ser zetrzeć na tarce na drobnych oczkach. Ciasto podzielić na pół. Rozgrzać 1 łyżeczkę oleju kokosowego na nieprzywierającej patelni o średnicy 14cm, wylać połowę pierwszej porcji ciasta, posypać połową sera, ser przykryć resztą ciasta i smażyć na b.małym ogniu przez około 5 minut, pod pokrywką z dziurką. Ostrożnie przewrócić na drugą stronę i smażyć przez kolejne 3-5 minut. W ten sam sposób usmażyć drugą porcję.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.