Smoothie truskawkowe z groszkiem cukrowym i orzechami nerkowca

Rzadko kiedy kupuję truskawki poza sezonem, ale akurat te tak na mnie „patrzyły” w sklepie, że zdecydowałam się je przygarnąć i nie żałuję. Truskawki okazały się słodkie, pachną i smakują wspaniale. Z tej okazji na drugie śniadanie postanowiłam zrobić kolorowy koktajl truskawkowy z dodatkiem groszku cukrowego i orzechów nerkowca. A jakie mieszanki Wy najczęściej robicie i najbardziej lubicie?
Wiecie, że groszek cukrowy, poza słodyczą, nie ma z cukrem nic wspólnego. Warzywo to nie dostarcza nam pustych kalorii i nie powoduje nadciśnienia. Najlepiej konsumować go w formie surowej – wówczas zachowuje najlepsze właściwości odżywcze.
Groszek cukrowy dostarcza też węglowodany, przede wszystkim
węglowodany złożone, które utrzymują poziom cukru we krwi na odpowiednim poziomie przed długi czas. Dzięki temu groszek cukrowy jest doskonałym źródłem energii dla organizmu.
Mogą go spożywać także osoby chore na
cukrzycę, gdyż indeks glikemiczny groszku cukrowego wynosi 45.
Groszek cukrowy jest również źródłem
błonnika, który przyspiesza metabolizm i wspomaga pracę układu pokarmowego. Jednocześnie jest niskokaloryczny – 100 g groszku to tylko 42 kcal. Z tego względu polecany jest osobom odchudzającym się.
Ja uwielbiam groszek cukrowy w każdej postaci, a Wy? 🙂 Jeśli przebrnęliście przez kilka słów informacyjnych na temat groszku cukrowego, możemy przejść do przepisu 😉

Składniki na 2 koktajle:

– 10 truskawek średniej wielkości
– 6 łyżek naturalnego twarożku delikatnego ( u mnie firmy President)

– 2 kiwi
– garść groszku cukrowego
– garść orzechów nerkowca (u mnie wyszło 10 orzeszków)

Truskawki umyć, osuszyć, zblendować razem z twarożkiem. Masę przelać do pokali. Kiwi umyć, osuszyć, obrać, groszek cukrowy umyć i osuszyć. Kiwi, groszek i orzechy zblendować na gładką masę i wyłożyć na masę truskawkową. Przed spożyciem wymieszać, aby obie masy się połączyły. Smacznego 🙂


Smoothie truskawkowe z groszkiem cukrowym i orzechami nerkowca
Smoothie truskawkowe z groszkiem cukrowym i orzechami nerkowca
Smoothie truskawkowe z groszkiem cukrowym i orzechami nerkowca


Please follow and like us:

1 thought on “Smoothie truskawkowe z groszkiem cukrowym i orzechami nerkowca”

  1. Pingback: Smoothie truskawkowe z groszkiem cukrowym i orzechami nerkowca | FlyB Kulinaria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.