Placek z otrębów owsianych z bananem i gorzką czekoladą

Na dzień kobiet podzielę się przepisem na pyszny i mega prosty placek z otrębów owsianych z bananem i gorzką czekoladą. Drogie Kobiety, jak dzisiaj o siebie zadbacie? Świętowanie dnia kobiet proponuję rozpocząć pysznym, zdrowym śniadaniem, które zaspokoi zachcianki na coś słodkiego bez narażania nas na zbędne kilogramy 🙂 Wszystkim Kobietom życzę tego, czego one same sobie życzą a także dużo zdrówka i radości :*


Składniki:


– 40g otrębów owsianych
– 60g jogurtu naturalnego typu greckiego
– 1 jajko
– szczypta cynamonu
– 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

– ekstrakt z wanilii
– słodzidło wg smaku i uznania (u mnie szczypta ksylitolu)
Dodatkowo:
– 1 mały banan
– 1 kostka gorzkiej czekolady (u mnie 85%)

Jajko rozbełtać z cynamonem, wanilią, słodzidłem i jogurtem, dodać otręby i sodę, wszystko dokładnie wymieszać i odstawić na około 5-10 minut, aby płatki zmiękły. Banana pokroić w cienkie krążki, kostkę czekolady drobno posiekać. Nieprzywierającą patelnie mocno rozgrzać, zmniejszyć ogień do średniego (na indukcji smażę na 5-6), wyłożyć połowę ciasta i wyrównać formując mały placek, smażyć pod pokrywką z dziurką przez około 3 minuty. Następnie wyłożyć krążki banana i posypać czekoladą, wyłożyć resztę ciasta i wyrównać. Smażyć pod pokrywką z dziurką aż wierzch delikatnie się zetnie. Ostrożnie odwrócić placek na drugą stronę i smażyć przez kolejne 2-3 minuty. Podawać z ulubionym syropem lub miodem.

Smacznego 🙂


Placek z otrębów owsianych z bananem i gorzką czekoladą
Placek z otrębów owsianych z bananem i gorzką czekoladą
Placek z otrębów owsianych z bananem i gorzką czekoladą

Please follow and like us:

3 thoughts on “Placek z otrębów owsianych z bananem i gorzką czekoladą”

  1. Pingback: Placek z otrębów owsianych z bananem i gorzką czekoladą | FlyB Kulinaria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.