Bułeczki drożdżowe z cynamonem

Dziś podzielę się przepisem na niemal ekspresowe bułeczki cynamonowe. Są puszyste, delikatne, w miarę słodkie i bardzo smaczne- idealne do kawy czy ciepłego mleka. Spróbujcie koniecznie 🙂


Składniki:

– 200ml ciepłego mleka (o temperaturze około 40 stopni)

– 25g świeżych drożdży
– szczypta soli
– 400g mąki pszennej (u mnie tortowa)
– 50g cukru
– 50g masła
Dodatkowo:
– 40g cukru
– 2 łyżeczki cynamonu
– 30g masła
– 1 żółtko


Ciepłe mleko wlać do miski, dodać pokruszone drożdże, łyżkę cukru, wszystko dokładnie wymieszać i odstawić na około 10-15 minut. Następnie
dodać resztę cukru, sól i roztopione masła, wymieszać. Na dwa razy dodać mąkę i zagnieść miękkie i elastyczne ciasto. Zagniecione ciasto włożyć do miski, przykryć czystą ściereczką kuchenną i odstawić do piekarnika nagranego do 50 stopni na około 30-40 minut do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto przełożyć na stolnicę, podsypać mąką i delikatnie zagnieść. Następnie rozwałkować na kształt prostokąta o grubości około 3mm, posmarować roztopionym masłem (30g), posypać cukrem i cynamonem i zawinąć wzdłuż dłuższego boku, na kształt długiej rolady. Ostrym nożem pokroić na 12 równych kawałków o grubości około 2,5-3cm. Blachę lub formę do pieczenia wyścielić papierem, wyłożyć bułeczki w odległości od siebie- bułeczki zetkną się ze sobą podczas wyrastania. Posmarować rozkłóconym żółtkiem i odstawić na około 15 minut. Wyrośnięte bułeczki piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 15-20 minut. Wyjąć, przestudzić, odrywać i podawać.
Smacznego 🙂

Bułeczki drożdżowe z cynamonem
Bułeczki drożdżowe z cynamonem
Bułeczki drożdżowe z cynamonem
Bułeczki drożdżowe z cynamonem
Please follow and like us:

6 thoughts on “Bułeczki drożdżowe z cynamonem”

  1. Pierwszy raz tak miałam od dawna, że gdy zrobiłam ciasto z przepisu to od razu było idealnie elastyczne. Zawsze trzeba dosypywać mąki albo dolać mleka, a tu wszystko połączyło się od razu, dzięki temu ciasto wyrobione w mig ? Polecam przepis ❤️ podzieliłabym się drożdżówkami ale Rodzina chodziła wokół talerza ze słowami: jeszcze tylko jedna albo już ostatnia. No i nie wytrwały nawet do pory na deser ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.