Placek owsiany z gruszką i serem

Podrzucę Wam pomysł na pyszne, w miarę zdrowe śniadanie. Uwielbiam takie placki, które bardzo często goszczą na moim stole. Placek ten smakuję wyśmienicie zarówno na ciepło. Spróbujcie 🙂


Składniki:

– 2 jajka
– 40g mąki owsianej (można zastąpić mąką pszenną, ryżową)
– 1/2 gruszki (u mnie 100g)

– słodzidło wg smaku (u mnie 1 łyżka cukru trzcinowego)
– 30g sera (u mnie camembert)
– 1/3 łyżeczki proszku do pieczenia
– opcjonalnie migdały i krople czekoladowe do dekoracji


Gruszkę wyszorować, osuszyć i pokroić w drobną kostkę. W misce rozbełtać jajka ze słodzidłem, dodać mąkę i proszek do pieczenia, wymieszać. Następnie dodać gruszkę i wszystko dokładnie wymieszać. Nieprzywierającą patelnie mocno rozgrzać, posmarować ulubionym tłuszczem, przelać ciasto na patelnię i wyrównać. Smażyć na małym ogniu pod pokrywką z dziurką przez około 5-7 minut. Kiedy wierzch się zetnie na jedną połowę placka wyłożyć ser pokrojony w plasterki, przykryć drugą połową placka i smażyć przez kolejne 2 minuty. Gotowy placek przełożyć na talerz i udekorować wg uznania.
Smacznego 🙂

Placek owsiany z gruszką i serem
Placek owsiany z gruszką i serem
Placek owsiany z gruszką i serem
Placek owsiany z gruszką i serem
Please follow and like us:

2 thoughts on “Placek owsiany z gruszką i serem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.