Naleśnik kukurydziany na serku wiejskim

Co powiecie na nowy przepis na szybkie, pożywne, w miarę zdrowe, sycące i bardzo smaczne śniadanie? Kolejny pomysł, który zrodził się w mojej głowie po przejrzeniu zawartości lodówki, jest wart wypróbowania. Polecam 🙂

Składniki na 2 naleśniki:


– 1op. serka wiejskiego (200g)
– 1 jajko
– 60g mąki kukurydzianej
– przyprawy wg smaku (u mnie sól, kurkuma, czubryca czerwona)
– 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
– dodatki wg smaku (u mnie mozarella i pomidorki koktajlowe)

Jajko rozbełtać z przyprawami, dodać serek wiejski, mąkę, proszek do pieczenia i wszystko dokładnie wymieszać. Połowę ciasta wylać na mocno rozgrzaną, nieprzywierającą patelnię i smażyć na małym ogniu pod pokrywką z dziurką. Kiedy wierzch się zetnie, wyłożyć wybrane dodatki na jedną połowę naleśnika, przykryć drugą połową i smażyć przez kolejne 2-3 minuty. W ten sam sposób usmażyć drugą porcję. Podawać z ulubionymi dodatkami.
Smacznego 🙂

Naleśnik kukurydziany na serku wiejskim
Naleśnik kukurydziany na serku wiejskim
Naleśnik kukurydziany na serku wiejskim
Naleśnik kukurydziany na serku wiejskim
Please follow and like us:

3 thoughts on “Naleśnik kukurydziany na serku wiejskim”

  1. Pingback: Naleśnik kukurydziany na serku wiejskim | FlyB Kulinaria

  2. I…. znowu zostałam zauroczona smakowo przepysznym naleśnikiem ??? nie umiałam się oprzeć i musiałam go zrobić i zjeść… i muszę powiedzieć, że rewelacja i zachęcam wszystkich, bo niebo w g….. ie ?????????????????
    Dziękuję za kolejne pyszne śniadanie ❤️❤️❤️?

    1. Pięknie dziękuję za kolejny wypróbowany przepis i cudowne zdjęcie :* Takie komentarze są najlepszym motywatorem do dalszego działania i wymyślania nowych przepisów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.