Naleśnik owsiany

Kiedy mam ochotę na szybkie, zdrowe i dietetyczne śniadanie, wtedy najczęściej przyrządzam takie oto  owsiane naleśniki z pomidorami i serem żółtym. Uwielbiam takie śniadania, a Wy?

Składniki na 1 porcję: 2 jajka, 75g płatków owsianych górskich (można użyć bezglutenowych), 50ml gazowanej wody, 1/2 łyżeczki kurkumy, sól i pieprz wg smaku. Dodatkowo: 50g sera żółtego, 1 mały pomidor malinowy lub pomidorki koktajlowe wg uznania.

Płatki wymieszać z wodą, jajkami i przyprawami i odstawić na 5-7 minut. Mocno rozgrzać nieprzywierającą patelnie z grubym dnem, posmarować ulubionym tłuszczem, wyłożyć masę i rozprowadzić równomiernie po całej patelni. Smażyć na małym ogniu pod pokrywką z dziurką. Kiedy wierzch się zetnie posypać jedną połowę naleśnika serem startym na dużych oczkach, wyłożyć plasterki pomidora, złożyć na pół i delikatnie zsunąć na talerz. Udekorować wg uznania i zajadać ze smakiem nie martwiąc się o figurę, ponieważ naleśnik ten jest baaaardzo dietetyczny i całkiem zdrowy. Smacznego

Please follow and like us:

2 thoughts on “Naleśnik owsiany”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.