Ślimaki serowe z ciasta francuskiego

Lubicie wypieki z ciasta francuskiego? Ja uwielbiam to ciasto.Można z niego wyczarować coś pysznego w 25 minut i chcę podzielić się z Wami przepisem na bardzo smaczne zawijasy serowe z oliwkami. Spróbujcie 🙂

Składniki: 1 op ciasta francuskiego, 200g twarogu półtłustego, 100g sera żółtego (u mnie gouda), 50g słonego sera sałatkowego typu bałkańskiego ( można zamienić na ser feta), 1 jajko, 10-12 oliwek, 1/2 łyżeczki kurkumy, 1/2 łyżeczki papryki słodkiej wędzonej.

Sery zetrzeć na tarce na dużych oczkach, dodać jajko, przyprawy i wszystko dokładnie wymieszać.
Ciasto rozwinąć, wyłożyć mieszankę serową i rozprowadzić równomiernie po całym cieście, wyłożyć pokrojone oliwki i zawinąć w roladę zaczynając od dłuższego boku. Zawiniętą roladę pokroić na 10-12 kawałków ( każdy po około 2,5-3cm) i włożyć je do silikonowych foremek na muffinki ( wkładam do foremek po to, by roladki nie rozwijały się podczas pieczenia).
Piec w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez około 20-25 minut. Smacznego 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.